Wielu kierowców stara się jak najlepiej zadbać o swój samochód. Jednak częsta wizyt na myjni nie zawsze wystarcza do tego, aby nasz pojazd był w wyśmienitej kondycji. Niezwykle ważne jest jego odpowiednie przechowywanie. Pierwszym skojarzeniem jest w tym przypadku na pewno garaż. Niestety nie każdy ma możliwość wybudowania garażu lub wykupienia miejsca parkingowego w hali garażowej tak, by nasze auto nie było narażone na wszelkiego typu pogodowe niedogodności. W tym momencie niezawodny może być namiot garażowy. Może on pomóc nam w pielęgnacji samochodu i jego bezpiecznym parkowaniu. Czym wyróżnia się taki namiot, ile kosztuje i jaki wybrać? Odpowiedzi szukaj w poniższym artykule.

Czym jest namiot garażowy?

modna altana

Namiot garażowy to nić innego ja garaż, który wyglądem przypomina duży namiot. Jest on zazwyczaj zamiennikiem murowanego garażu, gdy ze względu na warunki mieszkaniowe nie możemy sobie niego pozwolić. Ogromnym plusem namiotu jest jego mobilność i łatwy montaż. Dzięki temu możemy chronić nasz samochód przed niesprzyjającą mu pogodą w każdym miejscu na świecie. Każdy kierowca wie, że nadmierna wilgoć, mróz czy promienie słoneczne są w stanie na przestrzeni czasu uszkodzić np. karoserię. Namiot garażowy jest w stanie uchronić naszą osobówkę przed wszystkimi tymi niedogodnościami. Innym plusem tego typu garażu jest też brak formalności urzędowych w przeciwieństwie do jego murowanego odpowiednika. Namiot postawić można przecież bez zezwolenia i tylko w naszym interesie jest, co będzie się w nim znajdowało.

Konstrukcja namiotu garażowego

W związku z tym, że namiot można zamontować w ciągu zaledwie kilku godzin, coraz więcej osób się na niego decyduje. Można np. rozłożyć go na sezon zimowy, a schować na letni jednak nie jest to preferowane. Najlepiej wybrać model całoroczny tak, aby samochód był chroniony bez względu na porę roku. Warto też dokładnie przeanalizować wszystkie potrzebne parametry, które sprawią że wybrany przez nas namiot będzie solidny i trwały. Konstrukcja powinna być zbudowana ze stalowych rur. Ich średnica powinna przekraczać 40 mm. W innym przypadku mocowanie może nie spełniać naszych wymagań. Łączniki wykonane muszą być z tego samego materiału. Wszystkie elementy konstrukcji powinny być zabezpieczone ocynkiem ogniowym, co w przyszłości przeciwdziałać będzie powstawaniu korozji. Wszystko powinno być zamocowane do ziemi. Im szersze stopy mocujące tym lepiej, ponieważ muszą zapewnić prawidłową stabilność podczas wietrznych dni.

Jakie poszycie namiotu wybrać?

Wszystkie elementy naszego mobilnego garażu powinny być jak najlepsze jakości. Tak jak konstrukcja, tak też poszycie namiotu powinno być odpowiednio dopasowane do reszty obudowy. Jest to niezwykle istotny element. To do niego zależeć będzie np. nieprzemakalność całości garażu. Najczęściej wykorzystywanym na plandekę materiałem jest PVC, czyli polichlorek winylu. Jest to najlepsza opcja ze względu na sugerowaną jakość do ceny. Materiał musi mieć odpowiednią gramaturę. Najlepiej, jeśli będzie to powyżej 500g/m². Wybierając poszycie, możemy też zdecydować jak szeroki będzie wjazd do namiotu oraz jakiej będzie wysokości. Będziemy mogli również wybrać wersję z przezroczystymi oknami, co zapewni wewnątrz więcej światła słonecznego. PVC jest też o tyle dobrym wyborem, gdyż pozwala na szybką rozbudowę namiotu. Kiedy będziemy chcieli powiększyć nasz garaż, wystarczy dokupić odpowiednią ilość poszycia.

loader